Szlifierka oscylacyjna – Ranking najlepszych sprzętów
Dzięki coraz to nowszemu podejściu technologicznemu, mamy do wyboru więcej narzędzi ułatwiających nasze zmagania z remontami, z pracami budowlanymi, czy też majsterkowaniem.
Jednym z tych narzędzi jest szlifierka oscylacyjna, która jeszcze bardziej ułatwia i dodaje przyjemności do obróbki materiałów, czy też cięcia. To dzięki temu urządzeniu zdołasz nadać odpowiedni kształt powierzchni. Szlifierka jest jednym z najbardziej uniwersalnych urządzeń dostępnych na rynku.
Typy szlifierek do wyboru
Występuje kilka rodzajów szlifierek, dzięki czemu możemy z łatwością wybrać odpowiednie narzędzie do naszej pracy. Możemy wymienić trzy z nich – szlifierka oscylacyjna, mimośrodowa oraz taśmowa. Teraz spojrzymy na to, czym się charakteryzują oraz na co uważać przy wyborze danego urządzenia.
Przede wszystkim różnica pomiędzy tymi typami szlifierek polega na różnicy wykonywania ruchów oraz innym kształtem obudowy czyli stopy urządzenia
Szlifierka oscylacyjna dzieli się na dwa typy – zwykłą oraz deltę. Ta pierwsza wykonuje ruch oscylacyjny, jest on niewielki, ale za to bardzo szybki. Jest to najbardziej uniwersalny wybór. Drugi typ charakteryzuje się inną obudową, przypominającą stopę od żelazka, dzięki czemu idealnie nadaje się do szlifowania krawędzi i narożników.
Szlifierka taśmowa charakteryzuje się wykonywaniem ruchów w jednym kierunku oraz z łatwością można szlifować spore powierzchnie.
I ostatni typ, szlifierka mimośrodowa, wykonana z okrągłą stopą, która wykonuje ruch obrotowy oraz oscylacyjny, dzięki czemu możemy sobie pozwolić na o wiele wydajniejsze szlifowanie różnorakich powierzchni - od wklęsłych do wypukłych.
Jaką szlifierkę oscylacyjną wybrać?
Szukając urządzenia, musimy uwzględnić parametry, tak żeby nie było rozczarowań. Pamiętajcie o dopasowaniu pod swoje obecnie zajęcie. Dla przykładu – większość szlifierek oscylacyjnych jest dobra przy drewnie, tak tanie modele będą mieć problem z metalem czy kamieniem.
Moc – im więcej mocy, tym oczywiście lepsza wydajność pracy. Potrzebujesz urządzenia do cięcia drewna? Wybierz taką o mocy wyższej niż 100 W. Dla profesjonalnych zadań polecamy urządzenie o mocy około 200 W.
Zasilanie – mamy tu do wyboru zarówno zasilanie akumulatorem, jak i przewodowe oraz pneumatyczne. W zależności od wymagań – sieciowa będzie idealna dla większego zapotrzebowania na moc urządzenia, a jeśli będziemy ją używać do wielu zadań i potrzebujemy mobilności – warto przemyśleć zakup akumulatorowej, lub pneumatycznej.
Ranking szlifierek
1. Idealnym wyborem, uniwersalnym, będzie szlifierka oscylacyjna marki Festool RS 300 EQ w cenie 1600,00 złotych. Jest idealna do szlifowania każdej powierzchni, od drewna do metalu, a także charakteryzuje się bardzo wysoką mocą 280 W. Jej plusami jest przede wszystkim korzystny stosunek wielkości, ciężaru i powierzchni szlifierskiej. Doceni ją zarówno profesjonalny pracownik, jak i majsterkowicz.
2. Druga w rankingu szlifierka – FMS 200 METABO INTEC – trójkątna płyta szlifierska, lekka, poręczna, o mocy 200 W, idealnie nada się do szlifowania krawędzi, narożników oraz powierzchni. Zastosowano także uchwyt antypoślizgowy oraz kasetę z filtrem, dzięki czemu pozbędziemy się uciążliwego pyłu.
3. Dobrym wyborem jest także Wielofunkcyjne narzędzie oscylacyjne YATO YT-82223 – szybkotnąca, z regulacją oscylacji – wysoka moc oraz wydajność gwarantują bardzo dobre wrażenia.
4. Dalej w rankingu znajdziemy także urządzenia Stanley FME440K-QS, Einhell TE-OS 2520 E, które można nabyć w atrakcyjnej cenie, są wydajne, jak i nadają się do prac zarówno na remontach, jak i w domu.